سمپاشی کنه

 سمپاشی عنکبوت / شرکت سمپاشی منازل در تهران / سمپاشی تضمینی عنکبوت / سمپاشی کنه / سمپاشی تخصصی / سمپاشی سوسک / سمپاشی سوسک حمام / سمپاشی مورچه / سمپاشی مگس

سمپاشی کنه

 

کنه‌ها یکی از گروه‌های شاخه بندپایان Arthropoda بوده که به همراه عقرب ها، رتیل ها و عنکبوتیان در رده Arachnida (عنکبوتیان) قرار میگیرد. کنه‌ها از لحاظ محیط زندگی در تمام نقاط زندگی یافت میشود، اعم از نواحی گرمسیر، سردسیر، یخ های قطبی، اقیانوس ها و حتی چشمه های آب گرم و غیره. عده از کنه‌ها از آفات درجه یک در گیاهان محسوب میشوند. علاوه بر این آنها میتوانند ناقل بیماری برای گیاهان نیز باشند که از طریق انتقال ویروس به گیاهان صورت میگیرد.

کنه‌ها را به کنه‌های گیاهی mites و کنه‌های حیوانی ticks تقسیم میکنند. کنه‌های حیوانی از خون جانوران و حیوانات اهلی تغذیه کرده و از این طریق نیز میتوانند ناقل بیماری حتی برای انسان باشند. بعنوان مثال برخی از آنها میتوانند باعث ایجاد ریزش مو در حیوانات شوند. برخی دیگر از کنه‌ها را تحت عنوان کنه‌های گردوغبار خانگی house dust mites می شناسند. این گونه کنه‌ها در خانه داخل گردوغبار فرش، تشک و پرده یافت شده و باعث ایجاد عوارض تنفسی شدید مانند انواع آلرژی و حساسیت میگردند. تعدادی نیز می توانند در قاعده مو یا مژه فعالیت کنند.برخی دیگر از آفات مهم انباری بشمار می آیند.

 کنه ها از لحاظ تنوع گونه‌ای بسیار متنوع اند که تابحال فقط حدود سی هزار گونه آن شناخته شده که احتمال می رود به نیم میلیون نیز برسد.

چرخه زندگی کنه

 

تغذیه:

اغلب کنه ها دارای طیف وسیعی از حیوانات میزبان هستند. فقط گونه های کمی برای تغذیه از روی یک گونه میزبان خاص اولویت محسوسی قائل می شوند.

کنه ها روی پستانداران ، پرندگان ، خزندگان و بعضی دوزیستان تغذیه می کنند. هنگام تغذیه کنه، هیپوستوم دندانه دار خود را درون شکافی که بوسیله کلیسر ایجاد نموده داخل می کند. خونخواری کنه های سخت چندین روز طول می کشد.

تغذیه کنه

اهمیت بهداشتی کنه ها:

کنه ها اصولاً انگل حیوانات وحشی هستند و فقط ۱۰ درصد گونه ها روی حیوانات اهلی تغذیه می کنند. اما این گونه های نسبتاً کم باعث ضررهای اقتصادی قابل توجه هستند و از نظر پزشکی و دامپزشکی اهمیت زیادی دارند.

کنه ها بعلت داشتن اختصاصات زیر در انتظار و انتقال بیماریها نقش مهمی دارند.

  • قدرت چسبندگی: هنگام تغذیه محکم به میزبان می چسبند و به آسانی تغییر محل نمی دهند.
  • تغذیه آرام : این مسئله فرصت کافی برای انتقال عوامل بیماریزا می دهد.
  • طیف وسیع میزبان: فرصت های کسب و انتقال عوامل بیماریزا را بوجود می آورد.
  • عمر طولانی: این امر شانس دریافت و انتقال عوامل بیماریزا را افزایش می دهد.
  • انتقال از راه تخم: برخی عوامل بیماریزا از طریق تخم به نسل بعدی منتقل می شود.
  • به تغییرات شرایط محیط مقاومت زیادی دارند و مدت ها گرسنگی را تحمل می کنند.
  • استعداد تولید مثل زیاد و بکزائی
  • فاقد دشمنان طبیعی هستند.

سمپاشی کنه

مبارزه:

قبل از انتخاب روش مناسب مبارزه با انگل ها ابتدا باید نحوه آلودگی ، شدت آلودگی ، نوع آلودگی ، موقعیت محلی ، وضع آب و هوای ناحیه ، امکانات موجود و عوامل مختلف دیگر را مشخص و بررسی نمود.

مبارزه می تواند به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام شو:

  • روش اول سمپاشی کنه و کاربرد سموم شیمیایی به روش های مختلف، سمپاشی اماکن و استعمال آن در روی سطح بدن دام 
  • روش دوم عبارت است از ایجاد اختلال در محیط زیست انگل ها و اقدامات موثری که باعث مرگ انگل ها شود.

 

شرکت آرمان توسعه پاک زیست با مجوز رسمی از وزارت بهداشت آماده ارائه خدمات سمپاشی در تهران و کرج می باشد، جهت دریافت آخرین قیمت سمپاشی با کارشناسان بهداشت شرکت در تماس باشید.

۰۲۱۸۸۵۵۹۷۴۴   –  ۰۲۱۴۴۲۵۹۸۶۳  –    ۰۹۱۲۰۳۵۶۹۹۲

سمپاشی کنه

 

برخی از خدمات شرکت آرمان توسعه پاک زیست شامل:

متن خود را برای جستجو وارد نماید