تولید و استفاده از مواد شیمیایی عامل اساسی در توسعه و پیشرفت کشور ها می باشد. در واقع مواد شیمیایی به طور مستقیم یا غیر مستیم بر زندگی تمام انسان ها تاثیرگذار می باشند.

 

با افزایش جمعیت جهان نیاز به مواد شیمیایی نیز رو به افزایش می باشد. به همین دلیل امکانات تولید و فرآوری مواد شیمیایی چه در کشور های پیشرفته و چه در کشور های در حال توسعه، در حال گسترش می باشد. امروزه مقادیر قابل توجهی از مواد شیمیایی در سطح جهان تولید و نگهداری می شود که علیرغم منافع کلان اقتصادی، همواره کاربرد آنها توام با خطرات احتمالی بهداشتی و زیست محیطی می باشد. به همین علت در سالهای اخیر نگرانی ها نسبت به تاثیراتی که مواد و عوامل شیمیایی می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر سلامتی انسان و محیط زیست داشته باشد، افزایش یافته است.

به استناد تبصره ۲ ماده ۶ آیین نامه اجرایی کنترل و نظارت بهداشتی بر سموم و مواد شیمیایی مصوب ۱۴/۶/۷۸ هیئت محترم وزیران و ماده ۹ آیین نامه بهداشت محیط مصوبه ۲۴/۴/۷۱ هیئت محترم وزیران و بر اساس بند ۲ ماده ۱ قانون تشکیلات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوبه ۳/۳/۱۳۶۷ مجلس محترم شورای اسلامی به منظور حفظ و ارتقاء بهداشت جامعه از طریق مبارزه صحیح با حشرات و جانوران موذی در اماکن عمومی و خانگی و همچنین حفاظت از محیط زیست که یک وظیفه عمومی تلقی می گردد تصویب و ابلاغ گردید.

 

به استناد مواد قانونی ذکر شده در مقدمه، نظارت در کنترل بند پایان و حیوانات ناقل بیماری در اماکن عمومی و خانگی در حیطه وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد. لذا به منظور جلوگیری از مصرف بی رویه سموم(آفت کش ها)، سموم غیر مجاز، اثرات مخرب آفت کش ها بر انسان و محیط زیست و مقاوم شدن بند پایان به آفت کشها و همچنین کنترل و سامان بخشیدن به افراد حقیقی یا حقوقی که بدون تخصص و مجوز اقدام به انجام سمپاشی در اماکن مذکور می نمایند، این ضوابط تهیه شده تا با اجرای آن مشکلات بهداشتی جامعه در این زمینه بر طرف شده و در نتیجه سلامت آحاد جامعه حفظ و ارتقاء یابد.

لیست شرکت های سمپاشی دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی

جهت دریافت لیست شرکت های سمپاشی دارای مجوز، باید به سایت معاونت بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی استان و یا مراکز بهداشت مراجعه کرد. از آنجا مجوز صادر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی دارای اعتبار دو ساله می باشند و باید هر دو سال یک بار تمدید گردد لازم است که در زمان قرارداد به تاریخ مجوز توجه کنیم.

 

شرکت سمپاشی آرمان توسعه پاک زیست با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و کارشناسان مجرب مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه های معتبر کشور آماده ارائه کلیه امور مربوط به سمپاشی و طعمه گذاری علیه حشرات و جانوران موذی در اماکن (منازل، هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها، برج ها، موسسات، کارخانجات مواد غذایی، فروشگاه های مواد غذایی، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی و…) با سموم سازگار با محیط زیست دارای منشا طبیعی و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. همچنین با بکارگیری ضوابط و دستورالعمل های علمی تلاش می کند نقش موثری در کاهش حوادث، مسمومیت ها و عوارض حاد و مزمن  در مواجهه با سموم و مواد شیمیایی ایفا نماید

نکته مهم در هنگام عقد قرارداد و استفاده از خدمات شرکت ها، روئیت پروانه دارای اعتبار و در صورت نیاز، استعلام آن از معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مربوطه می باشد.

اهداف: 

  • کاهش بیماری ها و عوارض حاد و مزمن ناشی از مواد شیمیایی و سموم
  • کاهش تاثیرات زیانبار مواد شیمیایی و سموم بر محیط و اموال

متن خود را برای جستجو وارد نماید