سمپاشی بید فرش: شرکت آرمان توسعه پاک زیست  با ده سال سابقه کار در تهران و کرج، آماده ارائه خدمات سمپاشی بید فرش و لباس به همشهریان عزیز می باشد.

سمپاشی عنکبوت / سمپاشی مارمولک / شرکت سمپاشی|سمپاشی تخصصی در تهران / تشخیص نیش ساس / شرکت  سمپاشی در تهران /  شرکت سمپاشی منازل در تهران / سمپاشی عقرب /  سمپاشی تضمینی عنکبوت / سمپاشی کنه / سمپاشی تخصصی / سمپاشی سوسک / سمپاشی سوسک حمام / سمپاشی مورچه / سمپاشی مگس / سمپاشی بید فرش  / بید فرش  / نابودی بید فرش / از بین بردن بید فرش

چرخه زندگی بید فرش

حشره بید پروانه کوچکی است به رنگ زرد که طول بدن آن معمولاً ۱۲-۹ میلیمتر است. پروانه‌های ماده در طول ۳-۲ هفته از عمر خود درحدود صد تخم در محل تاخوردگی‌های فرش و یا سایر منسوجات پشمی می‌گذارند.

تخم‌های این پروانه در یکی از مراحل عمر خود به‌صورت لارو درمی‌آیند. اگر خسارات حاصل از بید روی پشم باشد و متوجه شویم خسارات توسط بید بالغ صورت نگرفته، بلکه توسط نوزاد اوست، یعنی همان لارو که برای رشد خود از پروتئین موجود در پشم تغذیه نموده و با تنیدن تار برروی پشم و حفر دالان‌هایی در داخل الیاف به آن صدمه می‌زنند و پس از تبدیل شدن به بید، دوباره تخم‌گذاری می‌کنند.

بید فرش و لباس

 به این ترتیب، تعداد لاروها افزایش می‌یابد. یک حشره بید قادر است پس از چهل نسل، در حدود ۴۲ کیلوگرم پشم را نابود کند و درنتیجه میزان تخریب فرش نیز زیاد می‌شود.

در کل دو نوع بید وجود دارد که به پشم صدمه می‌زند:

۱- بید لباس

۲- بید قالی

بید لباس و بید فرش به دلیل تغذیه از الیاف و فرش در هنگام تغذیه در بین الیاف و منسوجات پشمی و نخی یافت می شود. اصولاً در بین بافت ها و پرزها پنهان شده و تخم ریزی می کنند و به مرور که آلودگی وسعت بیشتری پیدا می کند لاروهای بید به صورت کلونی در منزل قابل رؤیت می باشد و از طرفی سوراخ ایجاد شده روی الیاف و منسوجات و فرشها از نشانه های وجود بید در منزل می باشد.

بید فرش

تغذیه بید فرش:

منبع تغذیه بید مواد خوراکی، بیشتر از مواد خوراکی خشک مانند غلات، حبوبات، آجیل، آرد، ادویه جات، شکلات و سایر مواد خوراکی خشک می باشد .

منبع اصلی تغذیه بید فرش و  لباس از الیاف و منسوجات به خصوص الیاف طبیعی مانند وسایلی که از پوست و پر حیوانات (از کراتین تغذیه می کنند) تهیه شده می باشد. نشانه های آلوده بودن محیط به حشره بید بر اساس گونه های مختلف بیدها متفاوت می باشد  از طرفی محل تغذیه، رشد و تکثیر آن ها در نزدیکی محل تغذیه آن ها می باشد.

 

بله این حشره کوچولو خیلی خوش مزاج تشریف دارن و بعضی از مواقع به صورت خیلی نامحسوس وارد آپارتمان های مدرن میشن و از پرز قالیهای چند ده میلیونی تغذیه میکنند!!

این حشره ها به گونه ای عمل میکنند که اگر شما بعنوان مثال قالی دستبافتتان را تا کردید و گوشه منزل گذاشتید طی یه مدت خیلی کوتاه خودشون رو به فرش میرسونن وآسیب های خیلی بدی به قالی میرسونن.

هوای مرطوب، فضای تاریکی، دمای مناسب و کمی الیاف پشم محیطی کاملاً مناسب برای چرخۀ زندگی موجودات ذره بینی به ویژه انواع قارچها و کپک ها است، اما مهم تر از آنها برای ما بید می  باشد.

روش های مبارزه با بید فرش و لباس:

با تمام خطرهایی که بید برای فرش دارد، مبارزه با آن به‌طور کامل امکان‌پذیر و آسان است. جهت دریافت مشاوره و راهکار های اصولی برای کنترل و از بین بردن بید فرش و لباس می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شرکت آرمان توسعه پاک زیست با مجوز رسمی از وزارت بهداشت آماده ارائه خدمات ضدعفونی و سمپاشی بید فرش و لباس در تهران و کرج می باشد، جهت دریافت آخرین قیمت سمپاشی با کارشناسان بهداشت شرکت در تماس باشید.

۰۲۱۸۸۵۵۹۷۴۴   –  ۰۲۱۴۴۲۵۹۸۶۳  –    ۰۹۱۲۰۳۵۶۹۹۲

 

برخی از خدمات شرکت آرمان توسعه پاک زیست شامل:

متن خود را برای جستجو وارد نماید